|
|
Înregistrare •
FAQ
• Căutare • Membri • Autentificare
|
 |
|
Pagina 1 din 1
|
[ 1 mesaj ] |
|
tutorial schimbare setinfo
| Autor |
Mesaj |
|
ninjaboy
Membru
Membru din: Lun Aug 24, 2015 2:50 pm Mesaje: 1407 Localitate: Romania
Skype ID: Nu am!
Yahoo ID: laurentiuciorogar@ya
Server Preferat: Zm.Playcs.ro
Detinator Server: Fost Owner Respawn.
|
Am facut acest tutorial pentru cei ce vor sa modifice comanda setinfo. Setinfo este folosit la conectarea adminilor pe un server. Setinfo-ul default este: setinfo _pw "parola" Insa, daca doriti ca adminii serverului dumneavoasta sa scrie altfel, intrati in HLDS -> cstrike -> addons -> amxmodx -> configs si deschideti cu programul Notepad, amxx.cfg.Acolo cautati linia:
// Name of setinfo which should store a password on a client (you should change this) // (Example: setinfo _pw "password") amx_password_field "_pw"
In loc de "_pw", puneti ce text vreti dumneavoastra, ex: "_ecs" salvati si inchideti fisierul. De acum, inainte de a se conecta la server, adminii vor trebui sa scrie in consola: Ex: setinfo _ecs parola
|
| Joi Dec 17, 2015 12:44 pm |
|
|
|
Pagina 1 din 1
|
[ 1 mesaj ] |
|
Cine este conectat |
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori |
|
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
|
|
 |
|